Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як вирощувати гомфрену в грунті і горщиках

0
73

Рослини з кулястими суцвіттями займають особливе місце в арсеналі ландшафтних дизайнерів і садівників. Вони надають дивовижне гармонізує вплив і на окремі композиції, і на образ саду в цілому. Свої зірки зі сферовіднимі суцвіттями є і серед багаторічників, і серед літників. Так, не знає конкурентів зворушлива і одночасно дуже стійка гомфрена - однорічна-сухоцвіт. Проста в вирощуванні, вона з лишком компенсує зусилля, витрачені на догляд та вносить пожвавлення і в квітники, і в горшкові сади, і в зимові букети.

Гомфрена (Gomphrena) - рід квіткових рослин, включений в сімейство Амарантові (Amaranthaceae). Рід включає більше 100 видів, типовий - Гомфрена куляста (Gomphrena globosa).

Гомфрена шаровидная
Гомфрена куляста. © benary

У гомфрени кулястої, найбільш поширеного як декоративну рослину представника роду, вся увага приковують суцвіття. Кулясті і не такі вже дрібні, вони можуть виростати до 4 см в діаметрі і незмінно приковують увагу. Скромні кущики висотою до 40 см не вибагливі, зелень - не найяскравіша, але густа і приваблива, часто сизувата. Але під час цвітіння гомфрена буквально перетворюється. Дрібні квітки в суцвіттях пофарбовані в пурпуровий, червоний, фіолетовий, жовтий або білий. Цей літник цвіте майже так само невпинно, як садові Ампеліо - з червня і до приходу морозів.

Крім класичної кулястої гомфрени, зустрічається і володіє повзучими, гнучкими пагонами розсіяна, і золотістоцветковая гомфрена Хаге, і різноманітні сорти і карликові форми гібридного Гомфрена.

Гомфрена Хаге (Gomphrena haageana)
Гомфрена Хаге (Gomphrena haageana). © TANAKA Juuyoh

Умови, комфортні для гомфрени

Щоб ця красуня порадувала великим числом суцвіть-кульок, їй потрібно надати самі яскраво освітлені локації. Сонячні, теплі майданчики, відкриті і орієнтовані на південь підійдуть гомфрену якнайкраще. Саме тому її рекомендують садити як плям на газоні або на квітниках з іншими солнцелюбівие літниками. Незважаючи на приналежність до сухоцвіту, вітряної обстановки гомфрена не любить і її краще захищати від активних протягів.

Грунт же для цієї красуні підібрати ще легше. Гомфрену підійдуть будь-які родючі і пухкі грунти.

Для горшечной гомфрени вибирають самі сонячні місця і якісну, універсальну землесмесь. Оптимальним вважається грунт, що складається з рівних частин дернової, листової грунтів, піску і торфу.

посадка гомфрени

Ця культура не любить свіжої органіки і будь-які органічні добрива, навіть компост в грунт можна вносити не менш, ніж за рік до висадки гомфрени. Фактично, підготовка до посадки зводиться до перекопування грунту, внесення піску або повних мінеральних добрив для корекції характеристик і ретельної вибіркою бур'янів і каменів.

Відстань між рослинами повинна становити близько 20-25 см. Згущувати посадки гомфрени не варто, як і висаджувати її ближче, ніж в 20 см від інших садових рослин. Висадку проводять в травні або червні, а індивідуальні невеликі ямки з рясним поливом відразу після процедури.

Гомфрена шаровидная
Гомфрена куляста. © Nobuhiro Suhara

Поливи для гомфрени

Гомфрену недарма зараховують до сухоцвіту. Вона задовольняється мінімальним відходом і є однією з найбільш посухостійких садових культур. Правда, якщо ви хочете домогтися найбільш рясного цвітіння, під час найспекотніших днів, особливо в липні і серпні краще постаратися підтримати рослина додатковими поливами. При цьому процедури будуть грати роль компенсації саме температур, а не відсутність вологи.

Кімнатні гомфрени потребують звичайних для всіх літників поливах - підтримують легку постійну вологість грунту. Вона простить вам короткочасне пересихання субстрату, але краще все-таки не забувати про системні процедурах.

Підживлення гомфрени кулястої

Якщо ви підібрали для цієї рослини якісну грунт, то про підгодівлі можна забути. Лише на збіднених грунтах гомфрену знадобляться 2-3 підгодівлі, які проводять через місяць після висадки або появи сходів, на стадії бутонізації та через місяць після початку цвітіння. Якщо ви вирощуєте гомфрену на зрізання, на стадії активного зростання розсади або протягом 1 місяця після посадки в грунт на постійне місце можна використовувати повні мінеральні добрива для стимуляції як можна більш активного росту. Гомфрена не виносить органіки, її не можна використовувати ні під час посадки, ні в процесі росту.

Для рослин Гомфрена підгодівлі повинні бути більш активними, але все ж не такими частими, як для інших літників. Вносять їх тільки в червні і липні, використовуючи комплексні універсальні мінеральні добрива 1 раз в 2 тижні в стандартній дозі.

Гомфрена шаровидная (Gomphrena globosa)
Гомфрена куляста (Gomphrena globosa). © Zunten Fuzi

обрізка гомфрени

Цей літник не боїться формування, але його проводять тільки для рослин Гомфрена. Краще надати рослині свободу і зрізання проводити тільки для букетів: на місці відрізаного суцвіття з пазух листя виростуть нові квітконоси.

Для сухих букетів суцвіття зрізають в різних стадіях розкриття, отримуючи таким чином разноокрашенние кульки, відмінні за розмірами. Найбільш ефектні суцвіття при досягненні суцвіття розміру і зупинки розвитку. Але якщо ви хочете заготовити гомфрену для букетів, то постарайтеся прибирати суцвіття до того, як почнуть буреть нижні лусочки в кульках суцвіть.

На замітку: гомфрена-рослина не тільки декоративне, але і корисне. Її активно використовують у народній медицині як зміцнювальний імунітет і відновлює після хвороб кошти.

Хвороби і шкідники

Як і більшість сухоцвітів гомфрена практично не хворіє, і проблеми з її вирощуванням можуть виникнути тільки на сирому ґрунті. Шкідники їй не страшні.

Побеги с соцветиями гомфрены шаровидной
Пагони з суцвіттями гомфрени кулястої. © Tracy Huntley

розмноження гомфрени

Це летник можна розмножити тільки насінням. Гомфрену можна виростити і через розсаду, і безпосередньо висіваючи у відкритий грунт. Але оскільки посіви можна провести тільки в червні, цвітінням гомфрени в умовах середньої смуги вдасться насолодитися тільки в середині осені. Саме тому для регіонів з суворими зимами рекомендують тільки розсадний спосіб.

На розсаду насіння висівають в березні або квітні. Субстрат з числа будь-яких родючих землесуміші спочатку потрібно продезінфікувати спеціальними препаратами або ошпарити окропом. Висів проводять неглибоко, густо, посіви накривають плівкою. Занадто жарких умов для гомфрени краще не створювати: їй цілком достатньо 18-20 градусів тепла. Обов'язково подбайте про притенении. На світле місце посіви переносять відразу після появи сходів, тоді ж можна підвищити температуру повітря. Пікірування проводять у міру зростання, через 2 тижні після сходів, використовуючи індивідуальні горщики великі ящики або грунт теплиці для підрощування рослин. Гомфрена не боїться пересадки, тому її можна вирощувати так, як вам зручно. Розсада гомфрени боїться перезволоження і її потрібно поливати помірно.

У відкритий грунт гомфрену можна переносити тільки після того, як зникне загроза навіть легких приморозків - в кінці травня або червні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here