Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вирощування гортензій в саду

0
419

Гортензія користується заслуженою любов'ю серед садівників завдяки красі і різноманітності витончених квіток різного забарвлення. Гортензія дуже красиво виглядає як в одиночній посадці, так і в групах з іншими досить низькорослими, а також з сильно контрастними за забарвленням квіток кущами та квітами. Особливо красива садова гортензія в штамбової формі на смарагдово-зелених газонах, біля альтанок і веранд, уздовж садових доріжок.

Гортензия (Hydrangea)
Гортензія (Hydrangea)

Гортензія - невисокий чагарник з розлогими пагонами і багатими суцвіттями до 30 см довжини і 20 см в діаметрі. Квітки можуть мати забарвлення від блідої, білої до рожевої і фіолетовою.

Гортензія дуже добре росте і розвивається на садово-городніх грунті, дуже чуйна на добрива і різні підгодівлі. Гортензія не любить надмірної перезволоження - її ніжна коренева система практично не виносить дуже близького стояння води. Погано гортензія зростає на вапняних грунтах. Гортензія досить теневинослива, але буде краще рости і давати більші квітки на відкритих сонячних ділянках без тіні. На одному місці кущ гортензії може рости до 10 років.

Для посадки гортензії необхідно вирити яму глибиною 70 см і до 1 метра шириною. На дно ями необхідно засипати городньої землі в суміші з перегноєм і крупним піском. У таку суміш необхідно висадити гортензію.

Гортензия (Hydrangea)
Гортензія (Hydrangea)

Гортензія добре відгукується на рясний полив, але не виносить застою води. У спекотну погоду кущі гортензії необхідно поливати. Щоб волога із землі не випаровувалася, кущ необхідно замульчувати соломою, травою або перегноєм шаром 5 см.

Гортензію можна розмножити відводками, живцями і дуже рідко - насіннєвим способом. Гортензії садові, вирощені з насіння, зацвітають в перший раз тільки через три роки. Гортензії, вирощені з живців, дуже боятися заморозків і знижених температур. Тому вкорінені за літо живці гортензії пересаджують, не руйнуючи кому землі, в досить просторі горщики і тримають взимку в теплому підвалі, стежачи за вологістю ґрунту. Навесні гортензію з горщиків пересаджують в грунт, дуже низько обрізають, залишаючи 4 нирки на кожному пагоні. На другу зиму ці молоді гортензії можна залишити зимувати в грунті, але ретельно вкрити лапником або утеплювача. Наступної весни гортензію знову обрізають, залишаючи вже по 8 нирок на кожному пагоні. З цих нирок розвинуться сильно квітучі кущі. У наступні зими гортензії можуть зимувати без укриття - до цього часу вони придбають зимостійкість.

Гортензія (Hydrangea)

Догляд за квітучими гортензіями полягає в щорічній обрізці слабких пагонів, тоненьких торішніх гілочок, сильних старих гілок з залишенням 8 досить добре розвинених нирок, які дадуть пишні суцвіття.

Один раз в місяць за весь сезон, крім початку осені, проводять підживлення курячим або пташиним послідом, розведеним з водою в концентрації 1:10.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here