Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вирощування і розмноження сенполій

Сенполії - це найулюбленіші й поширені кімнатні рослини. Відносяться сенполії до сімейства геснерієвих. Родина сенполій або фіалок, - Узамбарські гори тропічної Африки.

За різноманітністю і красою квіток узамбарські фіалки не знають собі рівних. Тривалість цвітіння - до 10 місяців в році, цвітіння припадає на зимовий час.

Сенполия, узамбарская фиалка (Saintpaulia)
Сенполія, узамбарская фіалка (Saintpaulia)

Сенполії - це трав'янисті рослини з м'ясистим листям, густо-опушеними, зібраними в розетку. Квіти численні, на тонких стеблинках, найрізноманітнішого забарвлення - бузкові, лілові, темно-фіолетові, блакитні, рожеві. Зараз виведено величезну кількість сортів фіалок, що відрізняються формою і розміром листя, забарвленням і відтінками квіток.

Сенполії можуть змиритися з кімнатними умовами утримання, але вимагають гарного освітлення. Чим світліше кімната, тим рясніше цвітіння фіалок і яскравіше забарвлення квітів. Сенполія не виносить прямих сонячних променів - вони залишають опіки на ніжних листках. На південних вікнах фіалки необхідно притіняти, завішуючи тканиною вікно.

Сенполия, узамбарская фиалка (Saintpaulia)
Сенполія, узамбарская фіалка (Saintpaulia)

Щороку навесні фіалки потребують пересадки в пухку, поживну землю, що складається з суміші торф'яної, дернової землі і піску. Протягом літа і осені фіалки підгодовують два рази на місяць слабким розчином коров'яку і повним мінеральним добривом. Обприскувати рослини не можна, так як на листочках можуть з'явитися знебарвлені ділянки, і листя втратять декоративність.

Для підвищення вологості біля горщиків з фіалками ставлять ємності з вологим мохом або водою. Взимку полив фіалок необхідно скоротити і тримати рослини на прохолодних східних чи західних вікнах, при температурі 20 градусів. В такому випадку у рослини буде період спокою. Якщо бажано отримати квітучі рослини, горщики з фіалками виставляють в тепле місце, де температура близько 25 градусів, влаштовують додаткове штучне освітлення і рясно поливають. В такому випадку фіалки необхідно пересаджувати двічі на рік - навесні і восени.

Сенполия, узамбарская фиалка (Saintpaulia)
Сенполія, узамбарская фіалка (Saintpaulia)

Розмножують сенполії листовими живцями і діленням розетки. Але найкращий спосіб розмноження - це листові черешки. Укоренити живці можна у вологому піску або у воді. Для хорошого і швидкого вкорінення живців необхідно багато світла, тепло і вологість. Для живцювання беруть здорові, не надто молоде листя. Перед укоріненням черешок зрізують бритвою навскіс, щоб залишився кінець був не довше 4 см і опускають в ємність з водою.

Вода повинна бути відстояною не менше доби, а ємність покрита зверху папером з отвором для держака. Коріння на черешках з'являться вже через 3 тижні. Коли коріння досягнуть 3 см довжини, черешки саджають у вологу землю на глибину 2 см, при глибокій посадці вони будуть довго проростати. Горщик з посадженими листям рясно поливають і закривають банкою або плівкою. Приблизно через 2 місяці з'являться паростки і банку можна буде зняти. Оптимальна температура для розвитку молодих розеток - 25 градусів. Від посадки молодого паростка до отримання квітучої рослини пройде не менше півроку.

Сенполия, узамбарская фиалка (Saintpaulia)
Сенполія, узамбарская фіалка (Saintpaulia)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here