Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як правильно формувати грошове дерево

0
132

Толстянка (Crаssula) - рід сукулентних рослин сімейства Товстолисті. Включає в себе близько 300 видів. Багато з цих видів використовуються в кімнатному квітникарстві. У народі товстянку часто називають "грошовим деревом".

У багатьох з нас є грошове дерево - "крассула", або "толстянка", іноді його також називають "деревом щастя", але далеко не завжди воно виростає гарним. Через помилки в догляді рослина тягнеться вгору, його гілки тонкі, довгі, а листя є тільки на верхівці.

Толстянка, або крассула (Crаssula) - "Грошове дерево"

На жаль, в міській квартирі вкрай важко створити для красcули ідеальні умови, тому деревце обов'язково потрібно формувати і бажано починати робити це тоді, коли воно ще зовсім маленьке.

Вибір горщика і грунту для грошового дерева

Перша помилка, яку здійснюють більшість людей - це неправильний вибір горщика. При великому обсязі землі стрижневий корінь тягнеться вниз, а сама рослина вгору, що робить його тонким і слабким. Якщо Ваше рослина була в великому горщику, пересадите його в маленький і плоский горщик.

Грунт для грошових дерев повинна наполовину складатися з піску і дрібного гравію. Її легко можна купити в квіткових магазинах.

Толстянка, або крассула (Crаssula) - "Грошове дерево"

Догляд за грошовим деревом

Якщо при пересадці Ви помітили, що корінь рослини сильно виріс в довжину, трохи скоротіть його ножицями, так щоб він вдало вміщувався в новий горщик.

Поливати грошове дерево рекомендується не рясно, але часто, так як при рясному поливі в горщику може застоюватися вода, що часто стає причиною загнивання коренів рослини.

Обрезка денежного дерева
Обрізка грошового дерева
Шестилетнее денежное дерево в слишком большом горшке
Шестирічне грошове дерево в занадто великому горщику. © Shade

Формування грошового дерева

Якщо Ваше дерево маленьке і ще не початок гілкуватися (оптимальна висота 15 сантиметрів), отщіпніте 2 маленьких верхніх листочка, можна відщипнути і більше, але тільки так, щоб на кінці гілочки залишалися 2 великих листа. Пізніше на цьому місці має розпочатися розгалуження (з'являться відразу 2 пари листочків), якщо ж цього не станеться і буде тільки одна пара, її слід відщипнути повторно.

Почати формувати грошове дерево можна і пізніше. Навіть якщо воно вже виросло великим, Ви можете вкоротити гілки, але, на жаль, на місці відщипування залишаться пеньки, тому краще взятися за формування рослини, коли воно ще молоде і видаляти тільки верхні листочки там, де, на Ваш погляд, дерево повинно галузитися .

Красcула - дуже живуче рослина. Воно не вимагає особливого догляду і навіть без проблем перенесе тривала відсутність поливу. Розмножити його також легко. Просто, поставте в воду невелику гілочку і через кілька днів вона дасть коріння.

Укоренение денежного дерева
Укорінення грошового дерева

Спробуйте сформувати грошове дерево і через деякий час Ви будете приємно здивовані результатом, а, можливо, це навіть стане Вашим маленьким захопленням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here