Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підбираємо рослини для квітника правильно

0
306

Якщо ви хочете створити квітник з нуля, потрібно почати з визначення рослин, які будуть в ньому бути сусідами. Для цього є кілька правил, про які ми і поговоримо.

Класичний квітник з великим різноманіттям рослин. Фото А. Папкова

Рослини підбираємо, виходячи, перш за все, з:

  • типу квітника,
  • декоративних властивостей квіткових культур (висоти і форми рослин, забарвлення листя і квіток, термінів цвітіння),
  • екологічних вимог видів,
  • на основі принципів рослинної композиції.

Іноді вид і розташування клумб, міксбордерів саме диктує певний підбір рослин. Так, для високих квітників патіо ідеальні яскраві однорічники і пряно-ароматичні культури; на сонячній ділянці добре розташувати трави і квітково-овочеві композиції. А ось секрет створення чудових традиційних трав'яних міксбордерів полягає в великому різноманітті рослин, що відрізняються формами, розмірами і кольором.

Крім цього, не слід забувати, що вибір рослин часом залежить також від ваших фінансових можливостей на придбання посадкового матеріалу і кількості часу, яким ви володієте для догляду. Залежно від цього рослини в квітнику можуть бути як екзотичними, так і найпростішими, але, що дуже важливо, щоб кожна квітка припав до вашого квітнику: чи не саджайте квіти, які вам не подобаються!

Садіть квіти, які вам подобаються. Фото А. Папкова

При закладці нового квітника почати краще з багаторічників і відібрати для нього рослини з найбільш тривалим періодом цвітіння (астільба, ехінацея, пенстемон, рудбекии, традесканція віргінська і ін.), Щоб мати можливість милуватися їх красою протягом багатьох тижнів. Саме вони з року в рік будуть відповідати за структуру квітника.

Миксбордер з ехінацеєю

А однорічники можна підсаджувати до них кожен сезон нові, підбираючи забарвлення на власний розсуд - тон в тон до постійних мешканців квітника або за контрастом. Ранньою весною порожні місця між багатолітниками добре заповнити вже квітучої розсадою маргариток, незабудок, братків, а на початку червня можна висадити такі теплолюбні однорічники, як запашний тютюн, геліотроп і ін.

Квітники без порожніх місць. Фото А. Папкова

Особливо уважно слід підійти до вибору рослин для переднього плану квітників. Він також залежить від екологічних умов, в яких створюється квітник (перш за все від освітленості), особливостей ґрунту, загального задуму квітника, його колірної гами.

Лише одна вимога залишається незмінною: рослини переднього плану повинні бути стабільно декоративними. Якщо після цвітіння рослина втрачає декоративність, на передньому плані його використовувати не можна. Тому перевага віддається рослинам низькорослим (висота 20-30 см), компактним, яке зберігає форму куща і декоративність листя до самої пізньої осені.

Енотери рожева на передньому плані

Незвичайно гарні на передньому плані ломикаменю, мелколепестник, солнцецвет, флокс шилоподібний, горлянка повзуча, чебрець, материнка (карликові сорти), котовник, низькорослі дзвіночки, багато видів гвоздик. Восени передній край забезпечать багаторічні айстри: астра альпійська, астра гімалайська і різноманітні сорти айстри чагарникової, висота яких не перевищує 25-40 см.

Більшість багаторічних айстр мають тонкі, горизонтальні, сильно розгалужені кореневища, що дозволяє їм досить швидко розростатися, створюючи пухкі куртини. Для затінених ділянок на передньому плані підійдуть примули, тіарелла серцелиста, різні види медунки, кислиці.

Кислиця звичайна на затіненому ділянці

Сподіваюся, ці поради і перераховані види рослин допоможуть вам створити прекрасний квітник на свій смак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here