Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Догляд за зрізаними трояндами

0
132

Підносити букет живих квітів з приводу і без - традиція, якої років, напевно, стільки ж, скільки й самому садівництва. Люди завжди прагнули прикрашати свої будинки квітами, зрізаючи їх і переміщаючи на короткий термін в приміщення. Особливо гарні в зрізку троянди. І, всупереч громадській думці, вони можуть стояти у вазі значно довше інших квітів. Головне, забезпечити їм правильні умови для цього. Як зберегти троянди в букеті свіжими і красивими на довгий термін, розповімо в статті.

Розы
Троянди. © Sean Loyless

Обробка стебел

Перед тим як троянди поставити у вазу, роблять косий зріз, що дозволяє збільшити поверхню поглинання води стеблом, і розщеплюють кінці стебел. Робити це слід під водою, щоб повітря не проник в провідні судини стебла і не закупорив їх.

Підвищити стійкість зрізаних квітів, поліпшити поглинання води і зменшити її випаровування, а також запобігти розвитку гнильних бактерій можна, якщо видалити на 1 / 3-1 / 2 частина з пагонів шипи і нижнє листя, залишивши над водою 2-3 листків.

Підготовка води для зрізаних троянд

Щоб продовжити життя зрізаних квітів, воду для них краще брати не з крана, а відстояти не хлоровану або кип'ячену. У вазі треба розчинити підлогу таблетки аспірину або наповнити вазу спеціальним живильним антисептичним складом, який готується наступним чином: в 1 л кип'яченої і охолодженої до 20 ° С води розчинити 40 г (2 столові ложки) цукрового піску і 150 мг борної, саліцилової або лимонної кислоти . Воду треба міняти щодня, а живильні розчини - через 3-5 днів, і ретельно мити вази. Стебла при цьому промивають проточною водою, регулярно оновлюючи зрізи. Вода з додаванням флористичного консерванту є найкращим середовищем для свіжозрізаних троянд. Невеликі упаковки флористичного консерванту можна придбати в квіткових магазинах. Вода з додаванням консерванту продовжує життя зрізаних квітів, якщо користуватися нею відповідно до інструкції на упаковці. Не рекомендується збільшувати дозу використаного консерванту. Не варто також використовувати опріснену воду.

Після підрізання помістіть стебла в глибоку вазу з теплою водою з додаванням консерванту (температура близько 37-38 ° С). По можливості, на кілька годин залиште квіти в темному, прохолодному місці.

Догляд за трояндами у вазі

Щодня 3-4 рази троянди треба обприскувати водою з пульверизатора. На ніч зрізані троянди бажано виймати з ваз і занурювати разом з листям в ванну з прохолодною водою так, щоб головки квітів знаходилися над водою.

Розы в вазе
Троянди у вазі. © Michael Jahn

Троянди не переносять прямих сонячних променів, протягів, а також жарких прокурених приміщень. Вази з трояндами краще ставити в прохолодному, злегка затіненому місці.

Троянди зберігають свою свіжість, якщо стоять у вазі окремо від інших квітів, так як багато хто з них, зокрема, гвоздики, конвалії, лілії і деякі інші квіти, надають на троянди гнітюче вплив. Чутливі вони і до етилену, який виділяють фрукти, тому поряд з ними вазу з трояндами краще не ставити.

Довговічність зрізаних квітів у різних сортів різна. Найменш стійки сорти з ніжними пелюстками білого і рожевого забарвлення, але довго не втрачають декоративність у вазі зрізані квіти сортів з щільними міцними пелюстками. Квіти деяких сортів прекрасно стоять у вазі від 8 до 14 днів.

Передчасне в'янення не вказує на старість квітки. Зазвичай це ознака попадання повітря в стебло і закупорки водопровідних шляхів. Знайдіть поріз або інше ушкодження на стеблі вище рівня води. Під водою обріжте стебло вище місця пошкодження, а потім помістіть квітка в неглибокий таз з теплою водою (температура близько 37-38 ° С).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here