Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як зберегти пуансеттию?

0
76

Доброю традицією стало приносити під Різдво кущик пуансеттии з яскраво-червоними великими приквітками, які часто приймають за квітки. Справжні квітки дрібні, зібрані в складні парасольки, а оточують їх ефектні приквітки, що нагадують променисті зірки різноманітного забарвлення: червоні, помаранчеві, кремові, білі. У цій замітці я розповім, як доглядати за Пуансеттію, щоб кожне Різдво в вашому домі розквітала нова "Різдвяна зірка".

Молочай красивейший, или пуансеттия (Euphorbia pulcherrima)
Молочай прекрасний, або пуансеттия (Euphorbia pulcherrima). © Douglas Melmer

Молочай прекрасний, або пуансеттия (Euphorbia pulcherrim a) - рослина роду молочай (Euphorbia) сімейства Молочайні (Euphorbiaceae). Батьківщина рослини - тропічна Мексика і Центральна Америка.

період цвітіння

Цвіте пуансеттия з грудня по лютий. У період цвітіння рослина поміщають в світле і тепле місце (не нижче +16 ° С), підтримують помірну вологість грунту і повітря.

Не можна як заливати, так і пересушувати земляний кому. Недолік світла заподіює пуансеттии неприємності - у неї починає опадати пофарбовані приквітки.

Пуансеттия в період спокою

Після цвітіння у рослини настає період спокою, який триває до кінця березня. Частина листя при цьому опадає, але так повинно і бути, це нормальне явище. Після цвітіння стебла пуансеттии обрізають, залишаючи лише 10 см. Полив сильно скорочують, практично пуансеттию тримають на сухому пайку, в затемненому місці при температурі +12 .. + 14 ° С.

Из-за времени цветения попадающее на Рождество, а также из-за того, что прицветники образуют форму звезды, Пуансеттию называют
Через часу цвітіння потрапляє на Різдво, а також через те, що приквітки утворюють форму зірки, Пуансеттію називають "Віфлеємська зірка", або "Різдвяна зірка". © blomsterframjandet

Перевалка пуансеттии

В кінці березня сплячі бруньки починають рости. До цього рослина перевалюють в горщик побільше, зі свіжою нейтральної грунтом і з хорошим дренажем, поміщають на світлий теплий (+22 .. + 25 ° С) підвіконня, починають частіше поливати і обприскувати. На рослині залишають 4-5 сильних пагонів, а інші видаляють.

Пуансеттію підгодовують кожні 2 тижні комплексним мінеральним добривом для росту, з серпня - добривом для цвітіння.

живцювання пуансеттии

Коли на відростають пагони пуансеттии з'являться 6-7 листків, їх зрізають на живці довжиною 10-12 см, ставлять на кілька хвилин в теплу воду, щоб перестав текти молочний сік, який закупорює судини і ускладнює укорінення. Живці пуансеттии висаджують в маленькі горщики з сумішшю торфу і піску.

Найкраще помістити їх в акваріум, який замінює міні-тепличку, де легко підтримувати температуру повітря близько +24 ° С, а також достатню вологість, обприскуючи живці і регулярно їх поливаючи.

Коріння утворюється через 20-25 днів. Влітку молоді екземпляри пуансеттии перевалюють в горщики діаметром 9 см, в серпні прищипують верхівки пагонів для утворення 2-3 стебел.

Маткового рослині створюють такі ж умови (йому повинно бути тепло і волого). Його відростають міцні пагони ще раз зрізають і тим самим завершують формування красивого куща пуансеттии, який обов'язково зацвіте до грудня.

Молочай красивейший имеет множество сортов
Молочай прекрасний має безліч сортів. © qooh88

Підготовка пуансеттии до цвітіння

Для рясного цвітіння пуансеттии потрібен 12-годинний світловий день до середини вересня. З початку жовтня протягом 8 тижнів при короткому 12-годинному дні закладаються квіткові бруньки, але в інший час доби (з 20 до 8 години ранку) потрібно забезпечити рослині повну темряву.

Для цього його накривають пластиковим відром або ковпаком з чорного паперу. В цей час температуру повітря підтримують у межах +20 .. + 22 ° С, регулярно поливають і обприскують пуансеттию.

Безпосередньо перед цвітінням пуансеттии температуру знижують до +16 ° С для посилення інтенсивності забарвлення прицветников і загартування рослини.

Зрізана пуансеттия може стояти у вазі до 2 тижнів, якщо свіжі зрізи опустити в гарячу воду (+60 ° С) і тут же поставити стебла в вазу з холодною водою.

Це чудове багаторічна рослина дарує надзвичайну красу серед зими і створює чудовий настрій!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here