Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як зробити ставок безпечним для дітей?

0
166

Водні об'єкти недарма вважають головною прикрасою будь-якого ландшафту. Вони дарують можливість насолодитися спілкуванням з природою, відпочити під мирне дзюрчання води, відчути всю красу перебування на власній ділянці. Але хоч би прекрасними такі різноманітні ставки не були, при їх облаштуванні важливо не забувати і про норми техніки безпеки. Особливо, якщо на ділянці або у ваших сусідів часто гостюють діти. Адже вода так і манить до себе, і влітку перед її спокусами важко встояти. І навіть маленька недбалість може призвести до великої біди. Відповідальність за безпеку ставка завжди лежить на його господарів.

Ребёнок возле незащищённого пруда на участке
Дитина біля незахищеного ставка на ділянці. © Tess Bowen

Мінімальна захист ставка на ділянці

Для малюків однакову небезпеку становлять і глибокі, і дрібні водойми. Навіть акуратні декоративні прудики при недостатній увазі можуть стати джерелом великих бід. І про те, чи безпечні водні об'єкти для дітей на ділянці варто задуматися, навіть якщо у вашому власному саду малюка - не часті гості.

Сусідські діти так люблять досліджувати навколишній світ, і для них часто не існує кордонів в іграх і забавах. Подбати про те, щоб садові водойми були безпечними для дитини не так вже й складно. Мінімальні і не потребують витрат заходи допоможуть вам захистити себе від будь-яких ризиків.

Вирішити проблему безпеки ставка для сусідських дітей дуже просто: переконайтеся в тому, що огорожі і огорожі на кордонах вашої ділянки досить захищені. Не забувайте закривати двері і хвіртки, не залишайте проходи вільними: в процесі гри навіть знаходяться під наглядом діти можуть випадково опинитися в вашому саду. Тому, якщо на сусідніх з вами ділянках часто гостюють малюки, приділіть більше часу дотримання безпеки і обережете себе від несподіваних гостей.

Ограждение пруда на участке декоративным забором
Огорожа ставка на ділянці декоративним парканом. © Andy Northey

Кардинальні заходи щодо захисту ставка для безпеки дітей

Якщо ж малюки часто бувають на вашій ділянці, то доведеться вдатися до більш кардинальних заходів. І варіантів того, як убезпечити ставок, є чимало:

  1. Натягування металевої або спеціальної захисної сітки під водою близько до поверхні, яка буде грати роль захисного бар'єру. Її можна замовити спеціально під ваш водойму. Оптимально функції захисту виконує спеціальна сітка з оцинкованого дроту з розміром осередків близько 5 см.
  2. Установка навколо ставка тимчасової сітки або іншого огорожі, які обмежать доступ до водного об'єкту. Можна облаштувати навколо басейну "гнізда", в які легко буде вставляти опорні стовпчики стрічки сітки або паркану по необхідності. Висота огорожі навколо водойми для ефективного виконання ролі бар'єру повинна бути не менше 80 см. А ось розміри осередків повинні бути якомога дрібнішими. Особливу увагу варто приділити і хвіртки, а точніше, надійному запору, який не під силу відкрити дитині.
  3. При наявності вільного простору можна оточити ставок болотистій, або мокрою клумбою, яка виконає функції природного бар'єру.

Якщо у вас велика сім'я, то не забувайте про безпеку дітей вже на стадії облаштування: плоскі берега і широкі зони берегової і прибережної рослинності роблять ставок більш безпечним, ніж мінімальні насадження на похилих і слизьких берегах.

Декоративная решетка для ограждения пруда на участке
Декоративна решітка для огорожі ставка на ділянці

Кожному садівникові в питанні забезпечення безпеки ставків для дітей варто пам'ятати, що обладнання водних об'єктів відповідно до всіх норм і правил безпеки - це прямий обов'язок їх власників. Адже і відповідальність за шкоду здоров'ю оточуючих також несе господар ставка. І часом прості запобіжні заходи, навіть якщо вони здаються зайвими і зовсім непотрібними, вбережуть благополуччя і вас, і оточуючих. На них варто звертати увагу і пам'ятати, навіть якщо вони не очевидні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here