Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Дубравник гірканський

0
175

Захопивши ландшафтних дизайнерів всього світу тенденція повертати в сади давно забуті рослини і вводити поряд з кращими квітучими солістами на клумби і скромні, природні види буде актуальна і в цьому році. У рослин зі статусом "реликта" є чимало переваг: вони здатні рости практично в будь-яких умовах і не вимагають догляду. Одна з таких культур - дубровник гірканський, який не просто швидко зростає на будь-якому грунті, але і невпинно цвіте більше трьох місяців.

Дубровник гирканский (teucrium hircanicum)
Дубровник гірканський (teucrium hircanicum). © scottweberpdx

Декоративні гідності дубровника Гірканського

Дубровник гірканський, або teucrium hircanicum - справжнє гірське скарб. Це не дуже поширений сьогодні, але незамінний колись багаторічна рослина, що росте в природі не тільки в гірській місцевості, але і на сухих кам'янистих грунтах, осипи і передгір'ях. У нас Дубровник часто називають Дубравник, але різниця в назві не змінює суті: це витривалі і разюче барвисті рослини, прекрасно підходять для оформлення не потребують догляду барвистих композицій. Практично всі види дубровника дуже декоративні, багато під час цвітіння немов приховані під хмарою найчастіше світло-бузкових квіток, але жоден вид в ефектності не зможе посперечатися з Дубровником Гирканський.

Це багаторічна рослина трав'янистої або напівчагарникові типу з пір'ястими або цільними, досить великими в порівнянні з іншими Дубровник цілісним листям, злегка схожими на м'яту і формують дуже об'ємну і пишну крону. Квітки дубровника Гірканського з пурпурно-рожевим або фіолетовим забарвленням у вигляді витягнутої колосовидною щільною кисті ефектно парять над масою листя. Дубровник гірканський при відсутності обрізки після надзвичайно тривалого цвітіння вироджується протягом декількох років, але при цьому навіть без обрізки ніколи не створить лисини на квітниках та у бордюрах завдяки своїй здатності самостійно відновлюватися самосівом. Це чарівний, яка формує щільні "зарості" багаторічна рослина з ароматними дрібним листям і витягнутими тонкими суцвіттями-свічками, краса яких не поступиться і кращим сортам вероніки і котовника.

Дубровник гирканский на заднем плане в цветнике деревенского стиля
Дубровник гірканський на задньому плані в квітнику сільського стилю. © Teddington Gardener

У дубровника Гірканського висота пишних куртин така ж, як у найулюбленіших садових рослин з числа партнерських багаторічників - близько 40-60 см. Але і перед шавлії, і перед Веронікою, і навіть перед котовником у нього є переваги за вимогами до умов вирощування. Але не тільки ними вичерпуються всі "козирі" дубровника. Адже цвіте він довше будь-якого іншого багатолітника на квітнику - з початку літа і до вересня, а то і до морозів, відрізняється ароматний і дуже швидкими темпами розростання. Ефектно і разюче агресивно заповнюючи грунт, дубровник, втім, не пригнічує інші рослини. Завершивши барвистий парад цвітіння, ця рослина восени активно розсипає насіння, з яких навесні виростуть нові рослини, ще більше зміцнюючи "покриття" дубровника і дозволяючи йому активніше завойовувати нові території.

Умови, необхідні Дубровнику Гирканський

Дубровник гірканський прекрасно почуває себе і на сонці, і в півтіні, він не боїться ні притенения, ні жарких південних локацій і тому може бути використаний для оформлення практично будь-якого квітника і пейзажної групи.

Універсальність рослини тільки доповнюється тим, що дубровник добре росте як на звичайних родючих ґрунтах, так і на бідному ґрунті. Єдина характеристика, яка для нього важлива - водопроникність, адже застою вологи і заболочування дубровник не потерпить.

Висаджувати рослини можна як навесні, так і восени. Посів насіння у відкритий грунт проводять тільки під зиму. Розмножують дубровник як діленням кущів ранньою весною на самому початку відростання, так і насіннєвим шляхом.

Дубровник гирканский
Дубровник гірканський. © Tommy

Догляд за Дубровником Гирканський

Дубровник гірканський належить до рідкісних садових рослин, яким практично не потрібно догляд. Це повністю посухостійка культура, яка не потребує додаткових поливах і підгодівлі. Турбота про Дубровнику фактично зводиться до обрізку. Молоді рослини краще укрити в першу зиму у вигляді легкої окучку листям.

Обрізку Дубровник бажано проводити щовесни, стимулюючи ще більше загущення рослини. Традиційно всі пагони вкорочують на 1/3 їх висоти. При потребі сформувати дуже щільну текстуру, омолодити кущ або при вирощуванні в бордюрі дубровник можна періодично зрізати до рівня грунту, повністю оновлюючи рослина. Для бордюрних Дубровник краще стрижку повторювати двічі або тричі за сезон.

Дубровник гірканський активно рости починає тільки після нарощування кореневища. На довгі місяці після посадки рослина буквально завмирає, але бояться цього не слід і вводити підгодівлі для стимуляції росту або поливати дубровник не потрібно. Як тільки коренева система досягне потрібного розміру, рослина здивує своєю небувалою активністю.

Дубровник гирканский (teucrium hircanicum)
Дубровник гірканський (teucrium hircanicum). © plantify

Використання дубровника в дизайні саду

Дубровник гірканський - універсальний багаторічна рослина з дуже щільною текстурою, який підходить для використання в якості партнерського або заповнює рослини практично для будь-яких композицій. Він підходить як для оформлення пейзажних посадок природного типу, так і для квітників і рабаток всіх видів і розмірів. Це одна з кращих культур для створення саду, що вимагає мінімальної турботи.

Ця рослина часто використовують для заповнення грунту на схилах і схилах, в альпінаріях і рокарії. Дубровник дивно добре підкреслює красу типових альпійських зірок, додає об'ємність і пишність груповим посадкам. Красу його листя ідеально підкреслюють великі валуни. Виграшно дубровник виглядає і біля підніжжя опорних стінок, у вузьких стрічках рабаток під парканами і будівлями.

Але найбільш мальовничий дубровник в пейзажних групах, що наслідують диким природним куточкам. Це пейзажне, зростаюче напрочуд гарними куртинами рослина, що створює в саду дикі куточки і барвисті галявинки і зарості. Якщо надати Дубровнику свободу, він з легкістю стане одним з найбільш барвистих вільно зростаючих рослин. Любов до природних групам зовсім не означає, що дубровник загубиться на квітниках або в рабатках: його можна використовувати в будь-яких композиціях як в якості фонового рослини, які тривалий час квітучого партнера, так і для створення текстур пишних плям. Він дуже добре розкриває красу високих троянд та інших квітучих чагарників, вигідно підкреслює штамбові культури, "змикає" посадки.

Дубровник гирканский в цветнике
Дубровник гірканський в квітнику. © Teddington Gardener

Дубровник гірканський хороший і в бордюрах, але при вирощуванні в вузьких стрічках вимагає більш частої обрізки. Цей багаторічник досить швидко формує щільні бордюри, легко загущувальну низькою обрізний, завдяки чому можна створювати ефектні рамки і у квітників, і вздовж доріжок.

Дубровник гірканський добре поєднується практично з усіма садовими багатолітниками від красивоквітучих зірок до партнерських рослин. Він прекрасно підкреслює красу троянд, лілійників, ромен, ехінацеї і мелколепестника, добре виглядає з флоксами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here