Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як боротися з цвіллю в теплиці.

0
179

Теплиця - замкнутий простір, в якому грунт знаходиться в особливих умовах. На відміну від відкритого тепличний грунт позбавлений можливості самовідновлення. У ньому швидше проходять всі біологічні процеси, інтенсивніше накопичується негативна флора і фауна. Швидко вичерпується грунт з метою забезпечення оптимальних умов вирощування необхідної продукції постійно потребує поповнення поживними речовинами і вологою, достатнім освітленням і температурою повітря і грунту. Зміни вологості повітря в сукупності з високою температурою сприяють швидкому зростанню цвілі, що вражають живі рослини, а також руйнують будь-які дерев'яні конструкції теплиць або парників, вельми негативно відбиваються на здоров'ї людини.

Теплица
Теплиця

Що таке цвілеві гриби?

В системі рослин гриби виділені в окреме царство в живій природі. Всього налічується більше 250 видів грибних організмів, об'єднаних за біологічними ознаками в групи і порядки. У сучасній міжнародній класифікації цвілеві гриби (Fungi bissoidei) виділені в 6-й порядок і представлені, в основному, одноклітинними, рідше - багатоклітинними організмами. Їх називають мікроміцетами через мікроскопічних розмірів окремих представників.

Зазвичай цвіль росте великими колоніями, зовнішній вигляд яких представлений ветвящимся міцелієм без великих плодових тел. Більшість цвілевих грибів відноситься до облігатним або факультативним паразитам (тобто паразитам, здатним жити в середовищі господаря або самостійно). Спори цвілевих грибків здатні виживати в космосі, вічній мерзлоті, в умовах підвищеної радіації. Лише деякі види гинуть при впливі на них протягом не менше 3-х годин температури вище + 100 ° С.

Місця поширення цвілевих грибів

Пліснява можуть жити і розмножуватися в воді або грунті. Їх великі колонії поширені повсюдно в теплих вологих місцях з достатньою живильним середовищем. Такий середовищем для цвілевих грибків є теплична грунт. Якість субстрату визначає здоров'я рослин, яке залежить від якості вирощеної розсади. Зміна якісних параметрів грунтового грунту теплиці негативно відбивається на зростанні і розвитку розсади. Первинне прояв ураження розсади тепличними грибами починається з появи на тепличному грунті білуватий наліт, який є міцелієм шкідливих грибкових.

Причини появи цвілі в теплиці

Порушення правил агротехніки при вирощуванні культур і розсади в умовах захищеного грунту, що призводить до переважного розвитку хвороботворної мікрофлори.

Цвіль поширюється, в основному, в брудних приміщеннях. Тому теплицю необхідно систематично очищати і обробляти протигрибковими препаратами (мити, пробелівать, фарбувати і т.д.).

Чистка теплицы
чистка теплиці

Умови розповсюдження цвілі

Мікроскопічні спори легко переносяться потоками повітря і здатні в сплячому стані перебувати кілька десятків і більше років. При відповідних умовах починається швидке зростання і розмноження з захопленням живих рослин з м'якими тканинами (розсада овочевих культур, томати, огірки та ін.).

Оптимальними умовами поширення шкідливих грибкових є:

  • вологість повітря в закритому приміщенні вище 95%,
  • температура повітря в приміщенні +20 .. + 22 ° С,
  • відсутність провітрювання, слабка вентиляція,
  • підвищена вологість грунту з застоєм води у кореневої системи після поливу, обумовлена неправильним поливом, підтікання води в місцях пошкодження поливального шланга,
  • недостатнє освітлення (похмура погода без досвічування, недостатня кількість ультрафіолетових променів, що надходять до загущених посадках).

Профілактичні заходи і боротьба з цвіллю в захищеному грунті

Цвіль пов'язана з процесами біокоррозіі і розкладанням рослинності. Тому найбільш сильно цвіль розростається в осінній період. Однак одноразове використання препаратів не забезпечить ефекту в боротьбі з пліснявими грибами. Щоб створити оптимальні умови росту і розвитку рослин, в захищеному грунті необхідна система заходів.

Восени після збирання врожаю обов'язково теплицю / парник знезаражують при підготовці до чергового сезону вирощування розсади і овочевих культур безрассадним способом. Знезаразити теплицю і грунт можна декількома способами.

Один з ефективних способів знищення цвілі - обробка приміщення сірчаної шашкою.

Якщо в попередній рік в теплиці була виявлена цвіль, то необхідно навесні повторити дезінфікуючу обробку приміщення розчином марганцівки з додаванням прилипачів (можна мила).

У період вирощування розсади і культур вести постійний контроль показників вологості повітря і грунту.

Утримувати в хорошому робочому стані систему поливу. Не допускати перезволоження. При появі у розсади чорної ніжки (один з показників перезволоження), грунт під розсадою розсипати сухим піском. Ретельно провітрити теплицю (без протягу).

Цвіль не переносить лужного середовища, тому тепличний грунт під усіма рослинами 2-3 рази за сезон з інтервалом 3-4 тижні потрібно припудрити сумішшю золи і деревного вугілля (1: 1), перемелених в порошок.

Окно для проветривания теплицы
Вікно для провітрювання теплиці

При появі на грунті (особливо ущільненої) цвілі, можна обробити тепличний грунт торфоліном, який представлений сухими брикетами верхового торфу. Торфолін містить синтетичний полімер, який служить розпушувачем почвогрунту і при розмочуванні збільшує його обсяг в кілька разів. Для нейтралізації кислотності почвогрунту обробку проводять мідним розчином торфоліна, додають водорозчинні мінеральні добрива.

Для попередження ураження рослин грибковими захворюваннями (чорною ніжкою, фузаріозним прив'яданням, кореневими і прикореневими гнилями та ін.) Через 8-10 днів після сходів рослини обробляють біофунгіцид, використовуючи згідно рекомендацій Фітоспорін-М, фундазол, Алірін-Б, Гамаір-СП, Планріз Ж.-Ж.. Ці ж Біофунгіциди можна використовувати для обробки грунту під рослинами. Обробки біопрепаратами (грунтовими і рослинними) повторюють через 15-20 днів, якщо в рекомендаціях не прописані інші терміни.

При вирощуванні розсади в домашніх умовах краще використовувати спеціалізовані ґрунти, особливо новачкам городнього справи. Такі грунти спеціально оброблені від хвороб і шкідників і удобрені відповідно до агротехнічними вимогами.

Вирощування розсади і безрассадного культур в тепличних і домашніх умовах вимагає неухильного дотримання агротехнічних заходів. В іншому випадку застосовуються захисні заходи можуть не надати належного ефекту.

Пам'ятайте - цвіль не нешкідлива для здоров'я людини. У приміщенні, зараженому цвіллю, людина може захворіти бронхітом, бронхіальною астмою, алергічним нежиттю, отитом. Осідаючи на легких, суперечки цвілевих грибків викликають легеневі захворювання, аж до онкологічних пухлин. Не можна використовувати в їжу продукти, в тому числі овочі та фрукти, уражені пліснявою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here