Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Мускарі – Мишачий гіацинт

0
58

Мускарі, Мишачий гіацинт, Гадюча цибуля. Ці назви вказують на невеликі розміри рослини. Виростає воно всього на 12-20 см. Квітки теж дуже дрібні - білого, блакитного і синього кольорів. Групові посадки мускарі - це неповторне видовище. Щільні суцвіття схожі на грона дрібних яскравих ягід на тоненьких стеблинках. Квітки - як крихітні дзвіночки. Вони запашні, тому і назва рослини походить від слова "мускус".

Мускарі (Muscari)

Після цвітіння мускарі, яке припадає на квітень-червень, рослина переходить в період спокою, щоб відродитися в наступному році. Цвітіння хоч і нетривалий, але раннє. До речі, мускари часто зустрічається і в дикій природі.

Мускари - рослина багаторічна. Серед 40 його видів самий декоративний, ймовірно, мускарі вірменський. У нього дуже довгі суцвіття синьо-бузкового кольору. На одному суцвітті може бути до 50 квіток. Розмножують мускари насінням і цибулиною-дитинкою, що значно легше, тому що рослина швидко нарощує дочірні цибулини. Вже через кілька років кущики перетворяться в густий килим. Тому раз на 3-4 роки їх доведеться розсаджувати. Цибулини висаджують у вересні-жовтні на глибину 3-7 см (в залежності від розміру) на відстані 5-10 см. Ділити посадки також краще в першій половині осені. Рослина може давати самосів. При посадці насінням мускарі почне цвісти тільки на 2-3-й рік.

Для посадки вибирають сонячні і напівзатінених місця. У зв'язку з цим симпатичне рослина можна висаджувати і між деревами. Адже коли крони покриються листям, мускарі вже відцвіте. Догляд дуже простий. Може рости на будь-яких грунтах, але більші цибулини і більш рясне цвітіння будуть на родючих землях. Рослина дуже зимостійка. Не любить застою води біля коріння (це може привести до загнивання цибулин).

Мускари (Muscari)
Мускарі (Muscari)

Мускарі ідеально підходить для створення альпійських гірок, як бордюрна рослина, як ущільнювач між великими квітами, висаджують його і вздовж доріжок. Добрими партнерами для мускарі стануть інші цибулинні квіти. Його синій колір прекрасно поєднується з жовтим і червоним.

А ще, підходить для зрізання, з нього можна створювати оригінальні букети і мініатюрні композиції. Зрізати суцвіття можна, коли розкриються нижні квіти. Перш ніж поставити їх у воду, треба підрізати кінчики. Мишачий гіацинт також успішно вирощують в кімнатних умовах.

І ще про одну важливу особливість цієї рослини треба знати. Воно містить отруйні речовини, тому працюйте з ним в рукавичках.

Мускарі (Muscari)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here