Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Застосування ірисів в декоративному садівництві

0
58

Ірис нагадує мені про дитинство, так як у бабусі в саду було безліч сортів ірису. І згадуючи дитинство, я зрозуміла що ірис зовсім зник з наших клумб. З огляду на при цьому посухостійкість ірисів, абсолютно невиправдано їх недостатнє використання в квітковому оформленні південних міст.

Іріс (Iris)

Завдяки величавості і оригінальності будови квітки навіть дикорослі іриси можуть займати гідне місце серед провідних багаторічників. За допомогою ірисів можна створити барвисті квіткові плями там, де інші, більш вимогливі рослини відчувають себе пригнічено. Діапазон використання ірисів досить широкий - від одиночних посадок в кам'янистих садах і поєднань з іншими багатолітниками в міксбордерах до великих однорідних посадок в клумбах, рабатках, бордюрах, групових куртинах на газоні. У кам'янистих садах висаджуються переважно низькі і компактні рослини. Посадка рослині серед каменів дає можливість підкреслити красу кожного окремого рослини.

Для бордюрів використовуються, в основному, низькорослі види і сорти. Властивість ірисів створювати строгу лінію, особливо в молодому віці, поки вони ще не встигли розростися, робить їх одними з кращих компонентів квіткового оформлення. Забарвлення квіток у даному випадку відіграє істотну роль. Вона повинна бути однотонною і підкреслювати лінію бордюру. Для цього посадка повинна здійснюватися однорідним чистосортності матеріалом.

Іріс (Iris)

У миксбордерах ірис добре поєднується з маком багаторічним, люпин, флоксами, півоніями, дельфініум і іншими багаторічними. З огляду на, що після відцвітання ірис не втрачає декоративності завдяки красивим листям, що зберігається до кінця вегетаційного періоду, його висаджують переважно перед тими рослинами, які в другу половину літа втрачають декоративність (мак, люпин). Для збереження охайного вигляду у посадок ірису до осені досить тільки видалити зів'ялі квіти і квітконоси.

У однорідної посадці іриси повинні створювати масив, щільно покриваючи землю, що досягається певною густотою стояння і великою кількістю рослин в посадці. Тому потрібно підходити дуже строго до норм посадки на 1м в залежності від посадкового матеріалу. Асортимент висаджуються необхідно ретельно підібрати з урахуванням їх висоти, термінів цвітіння і забарвлення, уникаючи строкатості і дисгармонії. Великою перевагою ірисів є їх раннє цвітіння (травень), коли немає ще пишного цвітіння канн, флоксів, лілій і інших багаторічників, що зацвітають лише в середині або наприкінці літа. Хоча цвітіння ірису порівняно недовго (близько місяця), багата палітра забарвлення, що створює враження веселки, залишає яскраве враження.

Іріс (Iris)

Іриси можуть служити прекрасним матеріалом для зрізу, за умови, що букети з них не будуть перевантажені. Букет складається з урахуванням оригінального химерного будови квітки, так, щоб кожна квітка вільно проглядався і щоб забарвлення квіток, що становлять букет, гармонійно поєднувалася. Квітконосні стебла ірису зрізають на початку розпускання другого квітки, інші бутони розкриваються в воді. Зрізані в стані бутонів квіти відмінно витримують транспортування на далекі відстані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here