Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Жоржини – звідки вони?

0
89

Цю рослину називають по-різному: одні Далієй, інші жоржини. Один німецький селекціонер звернув увагу вчених на те, що Далієй (в честь шведського ботаніка А. Даля) вже названий американський чагарник, і запропонував надалі називати ці рослини не Далієй, а жоржини - на честь професора Йоганна Готліба Георгі. З тих пір обидва варіанти назви збереглися в побуті. Ботаніки і любителі квітів воліють називати цю квітку жоржини, в той же час науковим терміном визнано перша назва - Далія.

Георгин (Dahlia)
Жоржина (Dahlia) © Lesta

Родина жоржин - гори Мексики, Чилі і Перу. В Європі вони з'явилися в 1783 році, коли один мадридський лікар привіз з Мексики в Іспанію довгасті соковиті бульби якихось рослин. Він вважав, що вони такі ж смачні, як картопля, і підніс їх в подарунок іспанському королю. Монарх наказав посадити рослину в придворному саду, куди ніхто не мав права заходити, крім садівника і самого короля.

Восени рослина зацвіло. Квітка виявився дуже красивим. Він сподобався королю, і той наказав не показувати нікому цю рослину, так як хотів милуватися ним один.

А ось бульби жоржин виявилися неїстівними, тому квітка стали вирощувати тільки як декоративну рослину.

З плином часу квіти стали вироджуватися і втрачати свої декоративні якості: суцвіття ставали дрібними, зникало різноманітність кольорів, рослини почали хворіти.

Багато часу знадобилося ботаніків, щоб повернути ці квіти до життя. Для порятунку культури треба було знайти їх дикорослі види. І вченим це вдалося. Зараз в світі налічується близько десяти тисяч сортів жоржин.

Георгин (Dahlia)
Жоржина (Dahlia) © Christophe Mehay

Жоржини - багаторічна трав'яниста рослина, що не вимогливе до обробітку. Йому треба тільки виділити сонячне і захищене від сильного обветривания місце з родючим грунтом. Також не слід висаджувати георгіни в низинах. У відкритому грунті жоржини НЕ зимують. Після перших осінніх заморозків їх бульби викопують і складають на зимове зберігання.

За допомогою жоржин в саду можна створити цілющі картини. Це квіти, ніби маяки, першими кидаються в очі на клумбах, шикарно виглядають в букетах і чудово ростуть в просторих горщиках і діжках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here